איך להוריד כתמים מהשטיח באופן יעיל

אשר ניקוי שטיחים משנת 1945
שירותי ניקוי ותיקון 24 שעות ביממה

קפה שחור, שערות של החתול, לק, חול, בוץ ועוד, אלו רק חלק מהלכלוך שהשטיח שלכם צובר. במידה ולא תטפלו בכל אלה בזמן הם עלולים להפוך לכתמים עקשניים שתתקשו מאוד להוציא מהשטיח. חשוב שתדעו, במצבים כאלה, שניתן להסיר את רוב הכתמים בכמה שיטות וחומרים אפילו טבעיים.

מראה מאוד לא מלבלב יהיה לרכוש שטיח חדש כשבדיוק באותו הזמן הילד שלכם מחליט להתיז עליו את הקטשופ של השניצל או למרוח עליו את כדור הגלידה. אבל לפני כל נהירה לחברה לניקוי שטיחים שעושה שימוש בחומר לניקוי שטיחים ומכונות ניקוי מיוחדות, יש כמה פעולות שרצוי שתעשו בעצמכם ואפשרות גדולה שגם תצליחו לשחזר את הניקיון של השטיח שקדם לכתם.

שיטות ניקוי כתמי נוזלים למיניהם

במידה ורכשתם שטיח סינטטי תוכלו יחסית בקלות להוציא כתמים של חלב, קפה או יין. את זה יהיה ניתן לעשות על ידי התזה של קצף גילוח על אזור הכתם, לאחר מכן יש לשפשף ולשטוף היטב את האזור. במידה והשטיח הוא מצמר טבעי יש לנסות את שיטת החומץ שמהולה במים ולנגב. לאחר מכן יש לשטוף את השטיח במטלית לחה ולנגב במטלית יבשה. עוד שיטה מועילה שמיועדת להעלמת רטבים היא להוציא כתמים על ידי פיזור של חומר להסרת כתמים בדמוי אבקה על אזור הכתם ולתת לה להיספג 15 דק’ ולאחר מכן להסיר את הלכלוך עם מטלית יבשה.

ניקוי מתוקים ושוקולד

במקרים בהם החלטתם לארח בסלון שלכם ולכבד את האורחים בעוגת שוקולד והשטיח מחליט גם הוא ליהנות מכל המתיקות, ניתן להסיר במידי את כתמי השוקולד או הריבה באמצעות נוזל כלים שמרוח על מטלית לחה.

ניקוי הפרשות בעלי חיים

החתול שלכם החליט להטיל את מימיו על השטיח, מלבד שזה מעיד על כך שמשהו מציק לחתול, תרצו לפני הכל לדעת איך להוריד כתם מהשטיח של שתן? התשובה היא שניתן לעשות את זה על ידי חומץ עם מים. גם סודה לשתייה תסייע להיפטר מהריח האיום. עברו עם מטלית לחה מהולה בחומץ לאחר הסודה לשתייה ולאחר מכן שוב עם מטלית לחה רגילה.

לכל חברת ניקוי שטיחים מחירון משלה שנקבע לפי סוג הכתם, הסיבים של השטיח וגודלו. לפני כל שליחה נסו להסיר את הכתם לבד ולא להניח לו לשהות על השטיח, ואם זה לא צלח פנו לחברה שתסייע לכם להחזיר את השטיח למראהו הצח והנקי.

טיפים לניקוי שטיחים מקצועי