איך לנקות שטיח מבלי לפגוע

אשר ניקוי שטיחים משנת 1945
שירותי ניקוי ותיקון 24 שעות ביממה

כדי לשמור על השטיח שלנו אנחנו צריכים לא פעם להשקיע בו ולנקות אותו כראוי, השאלה הנשאלת כיצד מנקים אותו- באמצעות שואב אבק? על ידי קצף ניקוי או אולי במגבונים? יש היום מגוון של שיטות ניקוי מוכרות לכל אחד, אך לכל סוג של שטיח מתאים ניקיון אחר וזאת בהתאם לסיבים ולחומרים מהם מיוצר השטיח.

כל שטיח מורכב מחומרים ייחודיים שדורשים שיטות ניקוי שונות על מנת שהשטיח לא ייפגם. במאמר להלן נספק כמה טיפים מעולים שיתנו מענה- כיצד לתחזק ולנקות את השטיח בהתאם לסוג הסיבים שלו, וממה מומלץ להימנע על מנת שהמרקם שלו יישאר נעים ומלטף גם בשנה הבאה.

שטיח מעבודת יד

שטיחים עבודת יד דורשים יחס מיוחד, החל משאיבה לכל אורך השטיח בלי טיולי אמצע. אחת לשנה מומלץ לשלוח שטיח עבודת יד לחברה לניקוי שטיחים שיודעת לשמר את המרקם הצמרי של השטיח ואת הסיבים שלו על ידי שימוש בחומרים ומכונות שמיועדות לניקוי שטיחים פרסיים / אפגניים / מקיר אל קיר / שאגי ועוד. למידע נוסף אודות ניקוי שטיחים מקצועי

אם אתם מבצעים ניקיון על לבד חשוב שתדעו שהרבה חומרים מבוססים על נפט, שידוע בכתמים הרבים שהוא מייצר ופוגם בטקסטורה של השטיח. אם נוצר כתם רגיל, רצוי לנקות אותו מיד במגבון לך ולא לשפשף בסיבוב, אלה לצדדים, למעלה ומטה, כך התנועה תהיה לפי הצורה שהסיבים בנויים.

עוד רצוי בשטיח עם פרנזים לא לשאוב את הפרנזים עצמם כיוון שזה הורס אותם לאורך זמן, חשוב גם לא להניח על השטיח ריהוט כבד שיגרום לסימנים. ישנם שטיחים שמים גורמים לצבע שלהם להתפשט על גבי השטיח, חשוב שתכירו בעובדה זו אחרת השטיח שלכם ייהרס בכל מגע עם לחות.

מרבדים עשויים משי

שטיחים אלה מאוד עדינים וחשוב לנקות אותם רק לפי הוראות היצרן אחרת הם יהרסו מהר. ניתן לנקותם, במידה ונוצר כתם עם מטלית לחה, אך אם מודבר בכתם נוקשה יהיה נכון להזמין איש מקצוע שמומחה בניקוי שטיחים פגומים, שמצרכים ניקיון מידי. אפשר לשאוב את השטיח אך לא שאיבה בדרג גבוה ולהסתפק בשאיבה בדרג קל. אם השטיח קטן עדיף לנער ולא לשאוב.

שטיחים סינטטיים

אלו שטיחים שקל מאוד לנקות והם סובלים כל חומר ניקוי ודרגת שאיבה. במידה ונשפך עליהם משקה ונוצר כתם, לא מעט חומרי ניקוי יכולים לעזור ולהעלים אותו, גם שאיבה מידי יום לא תגרום לשטיח להיהרס.

טיפים לניקוי שטיחים מקצועי