איך מנקים ספות – סודות מקצועיים

אשר ניקוי שטיחים משנת 1945
שירותי ניקוי ותיקון 24 שעות ביממה

ניקוי ספות פירושו טיפול יסודי ויעיל בספה. פעולת הניקוי הזאת איננה תחליף לניקוי שגרתי של הספה, אלא פעולה נוספת ומשלימה. ניתן לבצע את הניקוי כאמור באופן עצמאי, אבל מומלץ למדי להעזר במומחים לדבר. בעלי המקצוע יגיעו עם החומרים המתאימים ביותר ועם הכלים הנכונים לביצוע המשימה.

פעולות מניעה ושמירה שגרתיות

הימנעות משמירה על הניקיון בשגרה מקשה עד מאד על הביצוע של ניקוי ספות תקופתי. אמנם אנשי המקצוע מצליחים בחלק ניכר מהמקרים להתגבר על כל הכתמים, אבל לא פעם מתעורר הצורך לחזור על הניקוי פעם נוספת על מנת להיפטר מכתמים עקשנים. הדבר עלול לגרום לבזבוז זמן יקר ולעלויות נוספות.

שאיבת אבק מהספה

כל ספה כוללת חלקים שאינם גלויים לעין ואינם חשופים דרך קבע לעינינו. במקומות הללו מצטבר אבק בכמות גדולה הרבה יותר ממה שניתן להעלות על הדעת. עבור מזיקים כמו קרדית האבק, המקומות הללו הם גן עדן המאפשר להן לפרוח. מי שאלרגי לאבק עלול לסבול רק מעצם השהות בסביבת הספה הבלתי מטופלת.

ניגוב תקופתי

ריפוד מכל סוג, ובעיקר ריפוד עור, סקאי או חומרים דמויי עור אחרים, גורם להזעה של היושבים על הספה. הדבר נכון תמיד, אבל נכון שבעתיים בימי הקיץ הישראלי החמים והלחים. ניגוב הספה במטלית טבולה בחומר ניקוי או בסבון מסייע מאד לשמירה על הניקיון. חשוב לנגב את הריפוד במטלית טבולה במים בלבד לאחר הניקוי. כמו כן, חשוב שלא להגזים ולא להרטיב את הספה כך שהרטיבות תעבור לתוך הריפוד פנימה.

ניקוי ספות עור באופן עצמאי קל יותר בדרך כלל מכיוון שהכתמים נוטים פחות להיספג, אך מצד שני לעתים הריפוד מתקלף וזה כבר מצריך תיקון ספות עור מקצועי.

אוורור החדר

מזג האוויר הלח בישראל גורם בהכרח להצטברות של לחות גם על הריהוט שלנו. אוורור החדר באופן קבוע נכון גם מבחינה היגיינית אבל נועד גם לייבש את הספה לאחר ביצוע הניקיון המונע.

ניקוי ספות מקצועי, הארכת חיי הרהיט ושמירה על הבריאות

בנוסף לפעולות המנע הקבועות, מומלץ מאד לבצע ניקוי ספות על ידי אנשי מקצוע המתמחים בנושא. הניקוי הזה הוא יסודי, וכדאי לבצע אותו פעם – פעמיים בשנה. הניקוי היסודי של הספה כולל שאיבת אבק יסודית, כזאת שלא ניתן לעשות אותה דרך שגרה. כמו כן כולל הניקוי שימוש בחומרי ניקוי מתאימים – חזקים מצד אחד אבל כאלה שלא יפגעו במראה ובאיכות החומר.

שימוש לא נכון בחומרים הללו, כולל שימוש יתר, עלול לגרום לנזק בלתי הפיך לספה. מומחים לדבר עושים שימוש מידתי בחומרים הללו, כך שהם משיגים תוצאות אופטימליות.

אשר שטיחים מתמחה בניקוי ספות מקצועי מכל הסוגים, ניקוי ספות בד, עור, עור הפוך, זמש, בד מיקרופייסבר ועוד. למידע נוסף והצעות מחיר השאירו פרטים באמצעות הטופס

ניקוי שטיחים