איך מסירים ריחות רעים ושתן חריף מהשטיח

אשר ניקוי שטיחים משנת 1945
שירותי ניקוי ותיקון 24 שעות ביממה

השטיח שלכם הוא המצע שעוטף את הרצפה ומעניק לה חום והגנה. יחד עם זאת גם עליו צריך להגן מפני לכלכוך וריח. שטיח יכול לספוג ריחות ובכך להשפיע על כל החלל. ריחות רעים יכולים להיווצר ממים שהרטיבו את השטיח ומעולם לא ייובשו כהלכה או במידה והכלב השתין על השטיח שלכם או שדרכתם בחוץ על הפרשה והבאתם אותה אתכם הביתה ועוד.

ניקוי יאה יכול לנטרל כל ריח רע מכל מרבד, זאת בהתאם לסוג הבד. את הנטרול של הריח תוכלו למנוע גם בתחזוקה שוטפת ונכונה לפי השטיח עצמו, ובנוסף יהיה נכון לשלוח מדי שנה את השטיח לניקוי שטיחים מקצועי. במאמר להלן נספק מידע על מה ניתן לעשות להסרת ריח רע מהשטיח.

הסרה של לכלוך יבש

כל פעולת הסרת כתמים וריחות מהשטיח בבית תתחיל בהוצאה של הלכלוך הקשה שבמשך הזמן התייבש על השטיח. יש להרחיק את כל החול, הפירורים, האבק והשערות שחדרו לסיבים של השטיח כדי לאפשר מצע נקי לפעולת הסרת הכתמים והריחות. זאת ניתן לעשות על ידי שאיבה פשוטה עם שואב האבק. יש הגדרות בשואב לפי כל סוג בד.

החדרה של חומרים ומים

בניקוי לח מחדירים לשטיח חומר לניקוי שטיחים, זאת לרוב עושים במפעל ניקוי שטיחים בצורה מקצועית ובאמצעות ציוד מתקדם. מומלץ לפנות לחברה מקצועית שתחום התמחותה הוא ניקוי שטיחים וריפודים.

הקצפה וייבוש

לאחר מכן יש לקרצף את הסיבים על ידי מברשת או מכונה. בבית ניתן לעשות זאת על ידי מברשת חדשה, במפעל של ניקוי השטיחים זה יתבצע על ידי מברשת גדולה וייחודית שמנקה סוגי בדים שונים.

ריח של נוזלים

דרך נוספת לזיהוי של ריח ולנטרולם, היא לנסות להבין מה גרם לשטיח להפיץ את הריח וכך לבחור את שיטת הניקוי. אם מדובר בכתמים של חלב או שתייה חומצית, יש להניח מגבת לחה במים חמים ולספוג את הכתמים של הכתם. לאחר מכן יש להניח מטלית מהולה במים וחומץ ולהניח על הכתם עצמו, זאת פעולה שתסיר את הכתם ותנטרל את הריח.

ריח של שתן

ריח רע יכול להיגרם על גבי המרבדים בעקבות כתם של שתן של עולל או של חיות המחמד. הפתרון הנכון בהסרת ריח של שתן מהשטיח יהיה למהול חומץ עם אבקת כביסה במטלית ואלה יספגו את הכתם וגם את הריח החזק שיכול להיווצר בשל כתמים אלה, מומלץ לבצע את הפעולה שלוש פעמים.

ניקוי שטיחים מקצועי