דרכים אפקטיביות לניקוי השטיח

אשר ניקוי שטיחים משנת 1945
שירותי ניקוי ותיקון 24 שעות ביממה

שטיחים תורמים רבות לעיצוב והמראה הכללי של הבית ומשדרים סוג של חמימות לחלל הבית. למרות זאת, נראה כי דורכים עליהם לא מעט ביום יום והם נוטים להתלכלך, מה שמצריך מדיירי הבית לנקות אותו לפחות אחת לשבוע ואף יותר כדי לשמור על מראה אסתטי בבית.

כמובן שאחת לתקופה מסיומת כדאי לקחת את השטיח לניקוי שטיחים יסודי, אבל כשאין זמן ונשפך עליו משהו, או שהוא התמלא בשערות של חית המחמד שלכם, יש כמה דרכים אפקטיביות לניקוי בשיטת עשה זאת בעצמך.

אז בואו נראה מהן האופציות לניקוי מהיר

שואב אבק

שואב הוא החבר הטוב ביותר לכל מי שמחזיק ברשותו שטיחים, למעשה לא נדרש כלל לגלגל את השטיח ולנער אותו בעזרת המקל המוכר שהיה בעבר, אלה מפעם לפעם להעביר שואב כמה דקות והשטיח יהיה נקי משאריות לכלוך, שיערות  ואבק.  בכל מקרה, רצוי להימנע משימוש במטאטא על גבי השטיח, מכיוון שהמטאטא, גורם לסיבי האבק להיצמד יותר אל השטיח והוא אף מדביק אליו סיבים נוספים הנמצאים על המטאטא.

להפוך את השטיח לצד השני

אופציה זאת היא מצוינת, בעיקר כאשר מדובר על שטיח בעל סיבים ארוכים, כך שלרוב הלכלוך עובר באופן מידי לרצפה, אך תצטרכו לדרוך על השטיח כאשר הוא הפוך ולאחר מכן לנער אותו בחוזקה גם בחוץ וכמובן לא לשכוח לטאטא את הרצפה לפני שאתם הופכים את השטיח בחזרה.

כתמים נוזליים

יש נטייה לאנשים רבים לרוץ ולהביא מגבונים כאשר נשפך משקה על השטיח, אך עליכם לדעת כי המגבון הלח מחדיר את הכתם יותר ויותר לתוך הבד, מה שגורם לכתם להתרחב. במקרה זה, עדיף להניח מטלית לחה או יבשה על גבי הנוזל ולתת למטלית לספוג את הנוזלים ורק לאחר מכן לנקות בעזרת מטלית רטובה או חומרי ניקוי אחרים בהתאם לסוג המשקה שנשפך.

בכל מקרה של כתם עיקש שאינו יורד, תוכלו לכבס במכונת כביסה רגילה את השטיח, כמובן בהתאם להנחיות היצרן ובהתאם לסוג השטיח, אך אם אין לכם אפשרות אחרת, תוכלו להיעזר בחברות המציעות ניקוי שטיחים באופן מקצועי.

ניקוי שטיחים