השלבים בתהליך ניקוי וילונות

אשר ניקוי שטיחים משנת 1945
שירותי ניקוי ותיקון 24 שעות ביממה

את וילונות הבית יש לנקות לפחות 4 פעמים בשנה. אלו אשר נוהגים להחליף וילונות מספר פעמים בשנה, יוכלו לשלב את ההחלפה עם ניקוי וילונות יסודי, כאשר את צורת הניקיון יש לקבוע על פי סוג הבד. ישנם וילונות אשר ניתן לכבס במכונת כביסה ביתית רגילה, אחרים מתאימים לשיטות ניקוי יבש בלבד. בכדי לבדוק באיזו צורה יש לנקות את הווילונות שלכם יש לבחון את הוראות היצרן או להתייעץ עם בעל מקצוע.

נדגיש כי אין לכבס וילונות בטמפרטורה גבוהה במכונת הכביסה או לייבש אותם במייבש. מי שחושש לפגוע בוילונות או שהוילונות שלו יקרים או בכמות גדולה, מומלץ לפנות לחברת ניקוי וילונות וריפודים שתטפל בהם על הצד הטוב ביותר.

מתי כדאי לנקות את הווילונות?

וילונות משתלבים נהדר בעיצוב הבית בכל חודשי השנה. כאשר ישנם וילונות קלילים אשר מתאימים לחודשי הקיץ, מול וילונות עבים המיועדים למזג אוויר קר וחורפי. התאמת הווילונות לעונות השנה תאפשר לכם לשמור על חום הבית בחודשי החורף ולאפשר כניסת אור אל הבית בעונת הקיץ.

את הווילונות כדאי לנקות עם החלפתם בתקופת חילופי העונות. רוב האנשים מחזיקים בבית מספר סטים של וילונות. אם רכשתם סט וילונות עשויים בד איכותי וטיפלתם בהם כראוי, אין סיבה שלא תוכלו להשתמש בהם במשך שנים רבות. החלפת וילונות היא פעולה אשר דורשת את פירוקם מהמסילות תוך שימוש בסולם. במידת הצורך, ניתן יהיה להזמין איש מקצוע אשר יפרק בעבורכם את הווילונות, יעביר אותם לניקוי ויתלה אותם בחזרה במקומם. שימו לב, וילונות יש לאחסן בארון עד לשימוש הבא רק לאחר ניקוי וילונות יסודי.

אחסנה של וילונות מוכתמים או מאובקים עשויה לפגוע באיכות הבד ולעודד בלאי מהיר. במטרה לשמר את יופיו של הבד ועיצוב הווילון יש להקפיד להסיר שאריות לכלוך ולאחסן את הווילונות במקום מוצל ויבש.

ניקוי וילונות בבית

מכונת הכביסה הביתית תוכל להתמודד היטב עם כביסה של וילונות רגילים. בכל מכונה יש גם תכנית אשר מיועדות לבדים עדינים. אם מדובר בבדים אשר מתאימים למכונת כביסה ביתית, תוכלו לבצע את הפירוק, הכביסה, הגיהוץ והתלייה בעצמכם. חשוב לציין כי יש לבחון היטב את הנחיות היצרן לכביסת הווילונות טרם הפעלת מכונת הכביסה. חבל יהיה לקלקל וילונות טובים.

ניקוי יבש של וילונות

ישנם בדים אשר לא ניתן להכניס אל מכונת כביסה רגילה, אפשר לנקותם רק בתהליכים של ניקוי יבש. אפשרות נוספת היא וילונות גדולים אשר לא ניתן יהיה להכניס אל מכונת הכביסה הרגילה. הניקוי היבש מתבצע במכבסות אשר מתמחות בעבודה עם בדים עדינים, ריפודים, וילונות, בגדי ערב. ניקוי וילונות יסודי יוכל להתבצע גם בביתכם, כאשר מדובר בווילונות פלסטיק אשר אין כל צורך לכבס, הניקוי יתבצע בביתכם.

בד הווילון משמש כחוצץ בין כל הלכלוך והאבק אשר בחוץ לבין חדרי הבית. כתוצאה מכך, צוברים הווילונות לכלוך ואבק ויש לנקותם. חברות ניקיון המומחות בניקוי בדים כמו ניקוי ספות מספקות שירות מלא הכולל את פירוק הווילון, ניקוי והרכבתו מחדש. אם זמנכם הוא משאב יקר, פנייה אל חברת ניקיון תהיה הצעד המבוקש.

ניקוי וילונות