חידוש וניקוי רהיטים ישנים

אשר ניקוי שטיחים משנת 1945
שירותי ניקוי ותיקון 24 שעות ביממה

בכל פעם שהריהוט שלנו מגלה סימנים ראשונים של שחיקה אנו מתחילים להתלבט: האם שווה לחדש או פשוט לפנות את הישן ולהצטייד בריהוט חדש. אם אתם עדיין לא יודעים מה לעשות עם השטיח הישן או עם השידה שקיבלתם בירושה, הגעתם למקום הנכון.

מתי שווה לפנות את הכל ופשוט לרכוש רהיטים חדשים?

במצבים שבהם הרהיטים מתחילים להתפורר או שהשטיח כבר מלא בכתמים, כדאי לשקול פינוי. פינוי הדירה מחפצים בלויים יאפשר לכם להשקיע את הכסף בחוכמה ויחסוך מכם את עלויות השינוע והזריקה. משום שבלא מעט מקרים עבודת הרסטורציה תהיה גבוהה באופן משמעותי מערכו האמיתי של הרהיט – אין טעם להשקיע הון קטן בניסיון לשחזר את המראה הנוסטלגי של כל שידה.

מתי שווה להשקיע בניקוי וחידוש?

אין ספק שבחלק קטן מהמקרים שווה להשקיע בשיפוץ ושחזור הרהיטים. שטיח פרסי אותנטי או שולחן עץ אשר גולף ביד אומן, עשויים לעלות את ערכם בעזרת ניקוי קטן ושיפוץ בסיסי. ברוב המקרים מדובר ברהיטים ישנים מאוד אשר עברו בירושה במשפחה (מבלי שאף אחד ידע מהו ערכם) ושרדו עשרות שנים.

איך אפשר לדעת מהו הערך של כל רהיט?

ישנם לא מעט מומחים אשר ישמחו לספק לכם חוות דעת מקצועית ולבחון לעומק כל רהיט. ברוב המקרים העלות לא תהיה גבוהה במיוחד והיא בהחלט תספק לכם אומדן מקיף. במידה ואתם לא מוכנים לספוג את עלות הבדיקה, ניתן לגשת לשוק הפשפשים הקרוב ולשאול את אספני העתיקות אודות הערך של הפריט. אם החלטתם לבחור בפעולה שכזו, שימו לב שאתם נכנסים ליותר מחנות או שתיים ולא מתפתים לחוות הדעת הראשונה.

לאילו רהיטים כדאי לשים לב? – שטיחים בעבודת יד

אין ספק שמבין כל הרהיטים שיושבים לכם כבר שנים בבית ומעלים אבק, הפריטים הראשונים שאתם צריכים לבדוק הם דווקא השטיחים. שטיחים פרסים או אפגניים עשויים להיות יצירת אומנות ולשמור על ערכם גם שנים לאחר שהם יוצרו. משום שרבים מהם עשויים בעבודת יד מסורתית אשר עברה מן העולם, הם צריכים להיות החשודים המיידים שלכם לפני כל פינוי.

למי פונים בכדי לפנות את הדירה?

פינוי דירה מחפצים נעשה על ידי מגוון של חברות שמספקות שינוע של החפצים הישנים שלכם. ניתן כמובן לפנות לאלטיזכן לצורך פינוי הדירה, אולם כאן אתם מסתכנים בהכנסה של אדם שאין לא את האמינות או את האחריות שיש לחברה מקצועית ובלא מעט מקרים תזכו למפח נפש. אם בדקתם ומצאתם שהריהוט הישן שלכם אינו שווה את מחיר החידוש, פנייה לחברה מכובדת תאפשר לכם לבצע פינוי מהיר.

לסיכום

ריהוט עתיק עשוי להיות בעל ערך כלכלי רב. פריטים שהובאו בתקופת קום המדינה וגלי העלייה הראשונים עשויים להוות אוצר גלום שפשוט מתחבא מתחת לשאריות האבק. בצעו הערכה נכונה ותוכלו לקבל את כל הכלים בשביל לעשות את ההחלטה הנכונה.

ניקוי ספות