ריצוף אבן – חיפוי וריצוף באבן טבעית

אשר ניקוי שטיחים משנת 1945
שירותי ניקוי ותיקון 24 שעות ביממה

הדבר החם הבא בתחום עיצוב הפנים הוא סוג המרצפות ובחירה נבונה של הצבעים בתוך חלל הבית. המרצפות המדוברות ביותר בתחום העיצוב בשנים האחרונות הינו ריצוף אבן גם בפנים הבית. אם עד עכשיו היינו רגילים למרצפות אבן רק בחצרות הבתים ובשבילי הגינות, מעטה ניתן למצוא גם מרצפות אבן בתוך חלל הבית.

מרצפות האבן המותאמות לתוך חלל הבית הן מרצפות משויפות ונראות כמעט כמו קרמיקה רגילה. ההבדל הוא בעיצוב – מרצפות האבן משדרות יוקרה ולמעשה הן הרבה יותר יקרות מאשר הקרמיקה הרגילה שהיינו רגילים אליה עד עכשיו.

הבחירה במרצפות אבן חייבת להתאים לעיצוב הכולל של הבית. על כן מומלץ להתייעץ יחד עם מעצב הפנים שלכם ולהתאים ריצוף אבן לעיצוב הכולל של הבית בדגש על צבע הקירות, הריהוט, או השטיחים. באם צבע הריצוף לא יתאים לצבע חלל הבית לא יהיה ערך מוסף למרצפות האבן והן לא יהיו מרשימות ויוקרתיות. שילוב נכון של המרצפות היקרות יחד עם עיצוב חכם של פנים הבית ישנה את המראה הכולל של הבית וישדר אווירת יוקרה.

ריצוף פנים איכותי מעלה את ערך הנכס

ריצוף אבן מעלה גם את ערך הנכס. אין ספק שדירה המרוצפת במרצפות אבן תעלה יותר מאשר דירה המרוצפת בקרמיקה. כאמור, ריצוף האבן יקר יותר מאשר מרצפות הקרמיקה הפשוטות, ועל כן השימוש בריצוף אבן יעלה באופן יחסי גם את הערך הכספי של הדירה. אנו יכולים לשלב ריצוף מאבן יחד עם ריצוף רגיל מקרמיקה. מעצב פנים יוכל לשלב את שני סוגי הריצופים בצורה האולטימטיבית מבלי לפגוע בעיצוב וביוקרה שאמורה לשדר פנים הבית.

בבחירה של אבן עבור ריצוף פנים או חוץ, אל תשכחו להתייעץ עם מעצב פנים ולקבל חוות דעת לגבי בחירת חומרי העבודה והצבעים. חשוב גם לבחור בקבלן שיפוצים מתאים על מנת שהריצוף יותקן בצורה מושלמת ללא פגמים או ליקויים.

אבן לריצוף חוץ

למשפחות אשר עומדות בפני רכישת דירה חדשה מקבלן או שעומדות לערוך שיפוץ כולל בביתם הקיים קיימות מספר התלבטויות הקשורות לעיצוב הבית: באיזה דלת כניסה הם יבחרו, האם הרצפה תהיה רצפת קרמיקה, אבן או בכלל פרקט, מהיכן לרכוש את המטבח, בחירת החלונות, התריסים, הריהוט, השטיחים, הטלוויזיה, ומרכיבים נוספים שמגבשים את המראה הסופי של הבית. בתחום ריצוף הרצפה למשל, עלו לאחרונה מספר טרנדים ומסתבר שבחירת אבן לריצוף יוצרת מחלוקות רבות שכן קיים היום מבחר עצום של אבנים לריצוף הרצפה.

עד היום כאשר דיברו על אבן לריצוף לא תמיד התכוונו לריצוף הבית. לרוב קישרו את ריצוף האבנים לחצר הבית, לשביל הגישה לבית, ולרצפת הבריכה בחצר. לאחרונה מעצבי פנים ממליצים על ריצוף הבית על ידי אבנים מיוחדות הנותנות תחושה הדומה לריצוף של אריחי הקרמיקה הרגילים שאנחנו מכירים מפעם. הטרנד היוקרתי של אבני הריצוף סחף את ישראל ועשרות משפחות כבר הכניסו לביתם החדש אבני ריצוף יוקרתיות שנותנות לבית מראה מיוחד ומעלות את ערך הנכס.

המלצת המעצבים

מסתבר שריצוף אבן הוא הריצוף שמומלץ היום על ידי מרבית מעצבי הפנים והקבלנים, ורוב המשפחות בוחרות אבן לריצוף על פני הקרמיקה אף על פי שהאבן לריצוף יקרה יותר מהקרמיקה הרגילה שאנחנו מכירים מהבית הקודם או הבית של ההורים. תחושת היוקרה שריצוף האבנים נותן כערך מוסף לבית כנראה גרם לישראלים להעדיף את הריצוף באבנים מאשר בקרמיקה.

שיש או אבן טבעית לריצוף ניתן להשיג בכל הצבעים והגוונים. ניתן להיעזר במעצב פנים שיעזור לכם בבחירת הריצוף לדירה ואת גווני הרהיטים שניתן להתאים לאבנים שמרצפים את ביתכם. ברוב המקרים אבנים לריצוף יעלו יותר ממשטחי קרמיקה, אך ישנם סוגים יותר פשוטים שניתן לקנות ולחסוך.

ניקוי וחידוש ריצוף אבן

כמו כל דבר, גם ריצוף אבן הולך ונשחק עם השנים, וכדי לשמור על יופיו הטבעי יש להזמין אחת לכמה שנים, חברת פוליש מקצועית, שבעזרת הציוד המקצועי, תחזיר את הברק והחיוניות שאבדו עם הזמן. פוליש מקצועי אינו רק לצורך ניקיון וברק השיש או האבן, אלא גם תחזוקה חיונית לרצפה.

ישנן כמה דרכים לפוליש מקצועי לרצפה, והמוכרות שבהן הן פוליש קריסטל ופוליש יהלום. במקרים מסוימים ימליצו לכם לבצע גם ליטוש שיש וכדאי לשקול זאת בחיוב. ניתן גם לבצע פוליש בעצמכם ואף לשכור מכונת פוליש לשם כך, אך למרות החיסכון המסוים בעלויות, אם אין לכם ניסיון בכך, כדי למנוע נזק עדיף שתקראו למקצוענים.

ניקוי ספות