טיפים לניקוי בדי ריפוד

אשר ניקוי שטיחים משנת 1945
שירותי ניקוי ותיקון 24 שעות ביממה

אחד הדברים הפחות אסתטיים שניתן להעלות על הדעת הוא כתם בולט אחד או יותר על הספה או הכורסה בסלון. מרבית האנשים חושבים שכתמים כאלה באו כדי להישאר ורואים בהם גזירה משמיים. התייחסות כזאת היא שגויה, כיון שיש לא מעט שיטות לביצוע ניקוי ריפוד יעיל. חלק מהשיטות הללו ניתן לביצוע בקלות ואילו אחרות דורשות קצת יותר מאמץ.

סוג הבד ואפשרויות הניקוי

ישנם מספר סוגים של ריפוד. בין השאר ניתן למנות את הבד הטבעי, הבד הסינתטי, ריפוד העוד או ריפוד מבד אלקנטרה. הסוג האחרון הוא פופולרי במיוחד ומשמש גם כבד כיסוי למושבים ברכב. לסוג הבד שממנו עשוי הריפוד יש חשיבות רבה. ניקוי ריפודים מעור שונה מאותה הפעולה כשמדובר בבד כותנה או לחילופין בבד סינתטי.

בדים טבעיים: מדובר בכותנה ופשתן, בדרך כלל. בדים כאלה הם נוחים מאד וגם נעימים. הבעיה היא שהם סופחים כתמים במהירות. בנוסף – הכתמים חודרים מבעל לבד לתוך הריפוד עצמו. אם מזהים כתם, חשוב שלא לנסות לשפשף אותו. הדבר רק יגרום להתפשטות הכתם המכוער. אם אפשר, פשוט מסירים את בד הריפוד ומכבסים רגיל.

בדים סינתטיים: בדים המכילים אחוז גבוה יחסית של סיבי פוליאסטר או חומרים דומים. ניקוי ריפודים מהסוג הזה הוא קל יחסית ואיננו דורש השקעה של זמן רב או מאמץ.

בד אלקנטרה: זהו בד בעל מראה יוקרתי ויכולת שרידות גבוהה. ניקוי ריפודים מהסוג הזה הוא קל יחסית. מעט סבון ומטלית לחה הם כל מה שצריך. משפשפים את הכתם בעדינות ומנקים במטלית לחה אחרת, נקייה מסבון.

עור: ריפוד כזה הוא נעים מאד. עם זאת, הוא נוטה לספוח אליו זיעה ושומנים יותר מסוגי ריפוד אחרים. כתמים שגרתיים ניתן להעלים באמצעות מטלית טבולה בשמפו טקסטיל או בתרסיס איכותי המשמש לניקוי ספות עור. חשוב לדעת כי בכל מקרה של ביצוע ניקוי ריפודים באופן עצמאי, חייבים להסיר היטב את חומרי הניקוי מעל הריפוד, אחרת הם עצמם עלולים להזיק לו.

ניקוי ריפודים ומניעת הצטברות של לכלוך

ניקוי ריפודים יכול להיות מוצלח יותר אם מבצעים פעילות מונעת בכל תקופה קצובה. סוג אחד של פעילות מונעת הוא פשוט – לשאוב אבק, גם מהמקומות הקשים. (החיבור שבין המשענת לספה עצמה, למשל). אם אוכלים חטיפים או פיצוחים, שאיבת אבק היא חיונית על אחת כמה וכמה. חטיף אחד שנוצר על הריפוד יכול לגרום לכתם בלתי ניתן להסרה.

למי שנמנה עם אלה הדואגים לאסתטיקה ולא רק לניקיון, כדאי להזמין מומחה לביצוע ניקוי ריפודים או ניקוי ספות בכל תקופה קצובה. מומחה בתחום יבצע את הניקוי על הצד הטוב ביותר. העבודה תבוצע בעזרת מכשירים וחומרים מיוחדים שנועדו בדיוק למטרה הזאת. חשוב לזכור: ניקוי ריפודים מאריך מאד את חיי הרהיט ומשפר את ההיגיינה.

cleaning-car-upholstery