טיפים לתחזוקה ולניקוי שטיחים

אשר ניקוי שטיחים משנת 1945
שירותי ניקוי ותיקון 24 שעות ביממה

אחת המשימות הקשות ביותר בניקוי הבית היא ניקוי שטיחים. ניקוי השטיח אינו פשוט עד כדי כך שלעתים אנשים מוותרים עליו לחלוטין ומשכנעים את עצמם שזה בסדר. זה ממש לא בסדר כי לא רק שהשטיח הוא חלק משמעותי מהעיצוב ושטיח מלוכלך יפגע בו, שטיח מלוכלך אינו שטיח בריא. הנה כמה טיפים לניקוי שטיחים כולל תחזוקה שוטפת שאתם חייבים להכיר.

לרכוש שטיחים איכותיים בלבד

רכישת שטיחים היא השלב הראשון בהקשר של התחזוקה והניקוי שלהם ועכשיו נסביר לכם בדיוק למה. אנשים רבים רוצים להתחדש בשטיח חדש ומעוצב לבית אך בגלל המחיר הם בוחרים בשטיחים לא איכותיים. רכישת שטיחים במבצע יכולה להיות שילוב נהדר בין מחיר משתלם לשטיח איכותי אך במידה ותנסו לחסוך יותר מידי במחיר ותבחרו שטיח לא עמיד, הוא ישנה את צבעו תוך כמה חודשים וחומרי ניקוי שטיחים יכולים להשפיע עליו לרעה. עם זאת, יש שטיחים סינתטיים זולים יותר ואיכותיים לא פחות ואף הניקיון שלהם יהיה פשוט יותר. בכל מקרה את ניקיון ותחזוקת השטיח יש להתאים לפי סוגו.

טיפים לניקוי שטיחים ותחזוקה נכונה

נשפך על השטיח שוקו או יין? כל כתם כלשהו צריך להתנקות באופן מיידי. תחזיק חומר ניקוי מתאים לפי סוג השטיח ותנקו מיד אך אל תמרחו אלא רק תספגו אותו. לאחר מכן תייבשו אותו עם מטלית ועם מייבש שיער.
אנשים רבים זוכרים את אימא או אבא הופכים את השטיח על המעקה במדרגות, לעתים על חבל כביסה, ומכים אותו חזק. למעשה למרות שמדובר בפעולה נפוצה במיוחד הרי שפעולה זו דווקא מסוכנת מאוד לשטיח. הפעולה הזו אמנם נדמית כמו אחת שמוציאה את האבק אך היא לא יעילה בכלל, הוצאת האבק אינה מתבצעת כראוי ובצורה אחידה בכל חלקי השטיח ואתם הורסים את הסיבים שלו ותצטרכו תיקון שטיחים לאחר מכן.

ניקוי אבק ולכלוך גס ויבש מהשטיח היא הפעולה הראשונה בניקיון שלו וכדי לבצע אותה בקלות, אתם צריכים להחזיק שואב אבק מתאים בבית. יש שטיחים שקשה יותר לנקות בגלל שהם מכילים שערות גבוהות כמו למשל שטיח שאגי, אז מומלץ להפוך את השטיח אחת לכמה חודשים. הפיכת השטיח תהיה יעילה כי דריכות מרובות עליו יגרמו ללכלוך לצאת לבד.

תיעזרו בחברה לניקוי שטיחים

אין ספק שאחרי המאמר הזה יהיה לכם הרבה יותר קל לנקות את השטיח בסלון, בחדר השינה או בחדר הילדים. עם זאת, חברה לניקוי שטיחים יכולה להפוך את החוויה להרבה יותר מהירה, קלה ופשוטה. אמנם חברה לניקוי שטיחים תעלה כמה מאות שקלים אך אתם צריכים את שירותיה כל כמה חודשים ואפילו ניקיון מקצועי פעם או פעמיים בשנה יעשה הבדל גדול. תחזוקה וניקוי של השטיח בבית בלי צורך להגיע לשום מקום או לשלוח את השטיח במיוחד הוא שירות שחברות לניקוי שטיחים וריפודים מציעות כאשר לעתים הן יגיעו עד דלת ביתכם, ייקחו את השטיח ויחזירו אותו אחרי מס’ ימים נקי וחדש.

תיקון שטיחים