טרנדים חדשים בתחום השטיחים

אשר ניקוי שטיחים משנת 1945
שירותי ניקוי ותיקון 24 שעות ביממה

קצת מצחיק לדבר על טרנדים חדשים בתחום השטיחים, אחד הענפים המשמעותיים האחרונים שבאופן יחסי השתנו מעט מאוד באלף השנים האחרונות. רבים מהשטיחים הפרסיים הארוגים שעדיין פופולריים ומבוקשים בכל העולם, עדיין מיוצרים בהתאם לדגמים מסורתיים בני מאות שנים, באותם בתי מלאכה באיספהן וכמעט באותן טכניקות אריגה. למרות זאת, קשה להגיד שענף השטיחים קופא על שמריו.

גם אם מהות המוצר לא השתנתה הביקוש הגדול והרציף לשטיחים גרם להקמת מפעלים תעשייתיים לשטיחים שלצד בתי המלאכה מצליחים לענות על הביקוש הגדול.

ניקוי שטיחים כתעשייה

כמו כל תחום מסורתי האבולוציה בתחום השטיחים היא איטית. זה לא שאין פיתוחים של שטיחים חדשים כמו שטיחים העשויים על טהרת פלסטיק ממוחזר, אבל קשה להצביע על קפיצה נחשונית בתחום שהרעידה את עולם העיצוב. הפעם האחרונה שתעשיית השטיחים הציגה פיתוח פורץ דרך שחולל פריצת דרך היתה עם הופעת השטיח מקיר לקיר המודבק לרצפה וזה קרה אי שם בשלהי המאה התשע-עשרה.

מי שמחפש את הטרנדים החדשים בתחום השטיחים כדאי שיפנה את מבטו לתחום המתפתח של ניקוי שטיחים. פריצות הדרך הטכנולוגיות נעשו דווקא בחומרי הניקוי ושיטות הניקוי שיודעים לתת היום מענה איכותי יותר גם כשמדובר בניקוי שטיח עתיק בן מאה חמישים שנה. ניקוי שטיחים הוא היום תעשיה צומחת וניקוי שטיחים במפעל ייעודי זו כבר פרקטיקה נפוצה.

סוף עידן המחבטים

המבוגרים שבינינו עדיין זוכרים ימים בהם עקרות הבית היו מוציאות את השטיחים למרפסת או לחצר וחובטות בהם בעזרת מחבט שטיחים עד שיצא עשן לבן (או סתם ענן אבק). היום, הרבה יותר פשוט להזמין חברה לניקוי שטיחים. חברות לניקוי שטיחים שמבצעות ניקוי שטיחים במפעל, מחזיקות מכונות ייעודיות שיודעות לשאוב את האבק או להרחיק אותו מהשטיח בדרכים מתקדמות אחרות מבלי להזיק לו ומבלי לפגוע בעבודת השתי וערב העדינה.

טכניקה נוספת שמצליחה להחיות את השטיח ולהחזיר לו את הברק המקורי שאבד עם השנים היא שיטת ניקוי יבש שפותחה במיוחד לניקוי שטיחים. את התמונה משלימים חומרי ניקוי חדשים שאינם פוגעים בצבע המקורי של השטיח, אבל מצליחים לשחרר לכלוך שהיה כלוא בו במשך שנים.

חלק מהטרנדים החדשים בתחום ניקוי השטיחים יודעים לתת מענה טוב למצבים בהם תעשיית השטיחים המסורתית לא ידעה להציע פתרון. למשל, בעבר לא היה מענה טוב להופעת טחב ועובש בשטיחים והריח הלא נעים שהתלווה אליהם. היום, יש טכניקות וחומרים בעזרתם ניתן לשקם אפילו שטיחים שנפגעו באורח קשה מטחב ועובש.

ניקוי שטיחים