כיצד מתבצע תהליך ניקוי יבש לשטיחים

אשר ניקוי שטיחים משנת 1945
שירותי ניקוי ותיקון 24 שעות ביממה

ניקוי שטיחים הוא אחד התחומים המקצועיים והעדינים ביותר. הצורך במקצוענות נובע מהעובדה ששטיחים רבים הם יקרי המציאות ומטבע הדברים – גם הערך הכספי שלהם רב. הזהירות והעדינות נדרשות על מנת למנוע פגיעה בשטיח, מה שעלול ליצור בעיה אסתטית ולפגוע בערך הכספי של השטיח. אבל מעל לכל, תהליך ניקוי יבש לשטיחים מעקר את הסכנות הבריאותיות שהלכלוך המצטבר על השטיח טומן בחובו.

ניקוי יבש מתאים בעיקר לשטיחים יקרים או עתיקים (או שניהם) העלולים להינזק מניקוי בעזרת נוזלים – הן ברמת החומר והן ברמת האסתטיקה. נוזלים שלא יובשו כהלכה עלולים לשקוע ברבדים העמוקים של השטיח וליצור עובש או ריקבון. את פעולת הניקוי ניתן להשלים בעזרת תיקון שטיחים המהווה פתרון לקרעים ופגמים שונים שנוצרו בשטיח.

ניקוי שטיחים – הסרת אבק ולכלוך

בין אם מדובר בתהליך ניקוי שטיחים יבש ובין אם בכל סוג אחר של ניקוי, השלב הראשון הוא תמיד זהה. העובדים המקצועיים העמלים על מלאכתם מסירים תחילה את האבק והלכלוך בעזרת מכשירים מיוחדים היוצרים ויברציות. אלה גורמות לאבק להידחף החוצה. בשלב הזה מבוצע גם תהליך שאיבה מסיבי של אבק ולכלוך מסירים את כל הלכלוך והאבק שניתן. הלכלוכים הללו, אם לא יוסרו, עלולים להאט מאד את התהליך של ניקוי השטיחים ואף לפגום בו.

הוספת הממס – חומר הניקוי שחודר לעומק

אחרי שהושגה תוצאה משביעת רצון בשאיבת האבק והלכלוך, מגיע שלב הניקוי. השלב הזה כולל הזרקת חומרים הממיסים לכלוך ששקע ברבדים הפנימיים של השטיח. החלק הזה של ניקוי שטיחים חייב להתבצע בעדינות, תוך שמירה על בריאותו ושלמותו של מבצע העבודה. מדובר בחומרים שלרוב עלולים להשפיע בצורה בעייתית מאד על הבריאות של המשמש.

הממס המשמש לביצוע ניקוי יבש ממיס את החלק הארי של לכלוך וזוהמה הנמצאים, מדרך הטבע, על השטיח. הטיפול הזה אורך זמן אבל ממיס את הרוב המכריע של כתמים ולכלוך. עם זאת, במרבית המקרים יש צורך לעבור לשלב הבא – טיפול בכתמים קשים. הטיפול הזה מתבצע בעזרת חומרים המותאמים לסוג הלכלוך וגם למיקום שלו.

ככל הלכלוך שקע עמוק יותר, כך הופכת פעולת הניקוי לקשה יותר. השלב הבא הוא שלב הייבוש. חשוב להבין שאף שמדובר בניקוי יבש, ישנה רטיבות מסוימת שחודרת לשטיח. בתום הפעולה של ניקוי השטיחים, חוזר השטיח לבעליו כשהצבעים שלו והמראה שלו קרובים מאוד למראה של שטיח חדש. חשוב לדעת כי לא ניתן לעשות פעולת ניקוי שטיחים בבית הלקוח אלא רק להעביר אותו למפעל, שם מתבצעת פעולת הניקוי.

ניקוי יבש לשטיחים הוא דרך אידאלית לנקות שטיחים יקרים ועדינים במיוחד העלולים להינזק מניקוי רטוב. ניקוי שטיחים בצורה זו מבוצע רק אצלנו באשר שטיחים חברה מקצועית לניקוי שטיחים, ניקוי ספות, וילונות וריפודים כדי להבטיח שמירה על השטיח היקר.

ניקוי שטיחים מקצועי