כל הסודות לניקוי ריפודים

אשר ניקוי שטיחים משנת 1945
שירותי ניקוי ותיקון 24 שעות ביממה

ניקוי ריפודים עשוי להיות מסובך מכיוון שריפוד, במרבית מהמקרים, אינו ניתן להורדה מכיסאות מרופדים של מערכות ישיבה, מושבים של מבנה פנימי ביאכטה, מושבי הרכב ובחלק מהספות. אפשר כמובן לתפור או לרכוש כיסויים מבד או מסוג אריג אחר אותם ניתן להסיר ולכבס בהתאם להוראות, אבל מרביתנו עושים שימוש ישיר במושבים בעלי ריפוד ללא מחשבה יתרה, ולאחר זמן עומדים חסרי אונים מול כתם עקשן. מה עושים?

שלב ראשון לפני ניקוי ריפודים

לפני כל ניקוי של כל ריפוד נמליץ להפגיש תחילה את החומר המיועד לניקיון הכתם עם הריפוד באזור שאינו נגלה לעין, זאת כדי לוודא כי החומר אינו הורס את צבע האריג או את מרקמו. למשל אם אתם מנסים לנקות ספות, עשו ניסיון בחלק האחורי של הספה כדי לוודא שהחומר לא מזיק לריפוד. אם קיבלתם אור ירוק בצעו את הניקיון באוויר הפתוח או דאגו לאוורור החדר.

החדרת חומר הניקוי אל אריג הריפוד ללא יכולת לשטוף את הריפוד עלולה לגרום לקיבעון של הלכלוך, כלומר הכתם. לפעמים התוצאה תהיה גם שינוי בצבע האריג והתפשטות הכתם. לכן, מוטב שתבצעו את הניקיון ממש בסמוך לזמן שהכתם נוצר. כך לא תצטרכו להשהות את החומר על גבי האריג כדי שישפיע על הכתם ולשפשף, מה שעלול, כאמור, להביא לתוצאות הפוכות.

ניקוי ריפודים על ידי חומרים טבעיים

למרות שיש הטוענים שעצות סבתא אינן מיועדות לסוגי הריפוד הקיימים כיום בשוק, הרי שבכל זאת נציין כמה מהם, כי מה לעשות, מה שעבר מדור לדור, עדיין אפשרי שיתאים גם לדורנו. נפתח בחומץ שיכול לשרת נאמנה מקרה בו הילד הקיא במהלך הנסיעה על ריפוד הרכב או הקיא בשל מחלת ים על ריפוד המושבים ביאכטה. ריח החומץ אמנם חזק, אך פעולת הניקוי, המאפשרת את הסרת ההפרשות, מסייעת גם להסרת הריח הנלווה, ותסכימו אתנו שגם תהליך זה נחוץ.

חשוב לציין כי שום פתרון ניקוי ריפודים אינו מעניק את איכות הניקיון של חברה הבקיאה ברזי הבד והאריג, ומסוגלת להתאים אחד לאחד את סוג הניקיון הנדרש לסוג האריג המלוכלך. מה גם שלא פשוט לנקות אריגים של מושבים שלא ניתן להסיר, במיוחד ניקוי ריפודים ברכב. אבל אם אתם עדיין מתעקשים, נציין כי כף סודה לשתייה המפוזרת על גבי אריג שהתלכלך ממיונז ומצ’יפס (בדרך הביתה מהקניון) יכולה לסייע להסרת הכתם. יש לפזר את הסודה לשתייה על הלכלוך ולהמתין עד 15 דקות. לאחר מכן יש להתיז חומר המיועד לניקיון אריגים ולשטוף במים. יש לנגב בסחבה יבשה.

ניקוי ספות מקצועי