מה חשוב לבדוק כאשר רוכשים שטיח יד שנייה

אשר ניקוי שטיחים משנת 1945
שירותי ניקוי ותיקון 24 שעות ביממה

שטיח נחשב לאחד האלמנטים החשובים ביותר בבית. שטיח הינו בעל מאפיינים שונים, הן מבחינה עיצובית והן מבחינה סביבתית- הם ממלאים את חלל החדר וצובעים אותו בצבעים שונים. הסיבה העיקרית לרכישת שטיח יד שנייה היא המחיר, שיכול להגיע גם לאלפי שקלים. יחד עם זאת, שטיח יד שנייה מלווה בסכנות לא מעטות ולכן יש צורך לנקוט במשנה זהירות. כיצד ניתן לבחור שטיח יד שנייה,איכותי ובמחיר סביר ולא ליפול בפח?

החלטה על טווח מחירים

בעת רכישת שטיח יד שנייה, כדאי לבחון את טווח המחירים העומד לרשותכם, מהו סוג השטיח אותו אתם מעוניינים לרכוש-האם שטיח שאגי שעיר או שטיח מקיר לקיר, האם חשובה לכם ארץ הייצור של השטיחים, עבור איזו מטרה מיועד השטיח- האם הגנה מפני פגעי מזג האוויר או ליופי.

צפיפות השטיח

צפיפות השטיח הינו פרמטר מרכזי וחשוב בעת רכישת שטיח יד שנייה. כדאי לבדוק את השטיח כמה שיותר בדיקות, בטרם הרכישה. כדאי לבדוק שהוא צפוף. ככל שסיבי השטיח צפופים יותר, כך השטיח נחשב לאיכותי יותר. צפיפות השטיח נמדדת לפני מספר הקשרים למטר המצויים בגב השטיח.

נזקים

לפני ההגעה לחנות השטיחים ופגישה עם השטיחן כלומר,בעל המקצוע העוסק במכירת שטיחים, כדאי לערוך שיחה טלפונית ובה לשאול את כל הפרטים החשובים אודות מצבו של השטיח כלומר, האם השטיח עבר תאונות רבות. חשוב לקבוע פגישה עם בעל השטיח במהלך היום, זאת כדי שיהיה ניתן להבחין במראה השטיח באור היום. כמו כן, ניתן להגיע עם השטיח למומחה נוסף בתחום השטיחים על מנת שיחווה את דעתו ויוכל לומר האם רכישת השטיח משתלמת.

אחריות

ישנם תחומים הפוגעים בכיסיהם של הצרכנים, ואילו ישנם תחומים כמו אביזרים לבית למשל, בהם איכות המוצרים משתפרת. לאור המצב הכלכלי, רבים מעדיפים לרכוש כיום שטיח יד שנייה. רכישת שטיח היא הוצאה כלכלית גבוה למדי ולכן אנשים מעדיפים לרכוש לביתם שטיח יד שנייה במחיר נמוך יותר וליהנות מהיתרונות הרבים שיש לשטחי להציע.

שטיח יד שנייה הינו אביזר איכותי לבית. רכישתו מבטיחה לאנשים בעלות על אביזר מיוחד.בכל הנוגע למוצרים יד שנייה, חשוב לציין כי כדאי להתעקש על קבלת אחריות. במידה ורוכשים שטיח מחנות המציעה שטיח יד שנייה למכירה, כדאי לבקש תעודת אחריות לפחות לשלושה חודשים.

בסופו של דבר, רכישת שטיח יד שנייה עשויה לחסוך כסף רב על רכישת שטיח חדש. כל מי שהשטיח שלו שבק חיים ואינו יכול להרשות לעצמו להוציא סכומי כסף גדולים על רכישת שטיח חדש, יכול לרכוש שטיח יד שנייה. אמנם למראה החיצוני של השטיח יש חשיבות רבה, אך לא מכרעת. שטיח חדש שנראה טוב מבחינה חיצונית- אין זה אומר שלא ניתן לחפש ולמצוא בו כתמים,ולעומת זאת שטיח יד שנייה שנראה בלוי, יכול לשרת את האנשים.

ניקוי שטיחים