ניקוי שטיח עם סודה לשתיה - אשר ניקוי שטיחים

ניקוי שטיח עם סודה לשתיה

אשר ניקוי שטיחים משנת 1945
שירותי ניקוי ותיקון 24 שעות ביממה

סודה לשתייה נמצאת כמעט בכל בית ולכן רבים בוחרים להשתמש בה למטרות ניקיון. בין היתר, ניתן לנצל את המרכיבים הפעילים בתוך סודה לשתייה כדי לנסות לנקות שטיחים. היתרון של ניקוי שטיח עם סודה לשתיה הוא חיסכון בזמן ובמאמץ, אך החיסרון הוא שהתוצאות מוגבלות ביחס לשירות של חברת ניקיון מקצועית. עם זאת, הדרך לפתור את הבעיה היא לשלב בין שיטות הניקיון השונות ולשפר את איכות החיים ועמידות השטיח.

השאלה המתבקשת היא כמובן כיצד מבצעים ניקוי שטיח עם סודה לשתייה ומה ההבדל בין זה לבין ניקוי שטיחים במפעל. ראשית, ניקוי שטיחים מכל סוג חייב להתבצע לפי החומרים שמהם הם מיוצרים. יש הבדל משמעותי בין ניקוי שטיחי שאגי לבין ניקוי שטיח פרסי או שטיח אפגני, לא רק בגלל הצורה שלהם אלא בגלל סוג הבד והשזירה של החוטים.

שנית, חברת ניקוי שטיחים מעניקה אחריות לתקופה ארוכה ובחלק מהמקרים גם מגיעה לאסוף את המוצר מבית הלקוח או העסק. המשמעות היא שבעזרת ניקוי שטיחים במפעל ניתן לחסוך את המאמץ והטרחה הכרוכים בפעולה העצמאית של ניקוי שטיח עם סודה לשתייה, בעיקר אם מדובר על חברה מקצועית. חוץ מזה, אפשר לנצל את ההזדמנות על מנת לתאם תיקון שטיחים קרועים או בלויים.

כך מנקים שטיחים עם סודה לשתייה

הדרך לבצע ניקוי שטיח עם סודה לשתייה היא קודם כל לנער אותו היטב. אחרי שמנערים ומסירים את האבק, ניתן להניח את השטיח לאוורור למשך מספר שעות ולהסיר ממנו ריחות לא נעימים. בזמן הזה, מה שכדאי לעשות הוא להכין תערובת של סודה לשתייה ומים. את התערובת מכינים עם שליש סודה לשתייה לעומת שני שליש מים, אך יש מקרים שבהם ניתן גם לערב בין חצי כמות של סודה לשתייה וחצי מים.

ניקוי שטיחים מקצועי
ניקוי שטיח עם חומץ

בהמשך, כל שנותר הוא לערבב היטב את התערובת ולנקות איתה את השטיח. כמובן שבשלב הראשון בודקים את התגובה של השטיח לחומרי הניקוי ומוודאים שאין שאריות לא רצויות. אם למשל מדובר על ניקוי שטיחי שאגי או שטיח פרסי, אפשר לנסות את חומרי הניקיון בחלק האחורי ורק לאחר מכן לעבור לחלק הקדמי. במידה ומדובר על ניקוי שטיח אפגני רגיש במיוחד, ניתן גם לנסות את חומרי הניקוי בקצוות ובפינות.

כל כמה זמן צריך לבצע ניקוי שטיחים?

ניקוי שטיח עם סודה לשתייה כאמור לא מחליף את הצורך בניקוי תקופתי במפעל. ניקוי שטיחים במפעל אפשר לתאם אחת לכמה חודשים לפי אופי השימוש, כאשר ההבדלים העיקריים הם בין ניקוי שטיחים של בתים פרטיים לבין תיקון שטיחים במקומות עבודה ומפעלים.

בסופו של דבר, הדרך הנכונה לנקות שטיחים היא להתייעץ עם אנשי מקצוע ולנסות לשלב כמה שאפשר בין השיטות הקיימות – בלי להתפשר על איכות הביצוע.