שטיחים – מאז ועד היום

אשר ניקוי שטיחים משנת 1945
שירותי ניקוי ותיקון 24 שעות ביממה

שטיחים נחשבים לאביזרים פופולאריים במיוחד בבית המאפשרים ליצור בית יפה יותר ללא מאמץ או השקעה כספית גדולה. כיום ניתן להבחין בסוגים שונים של שטיחים, החל משטיחים קלסיים ועד לשטיחים שעירים, כאשר כל אחד מהשטיחים מייצר אווירה שונה בבית ותורם למראה יפה. בשל הסגנונות הרבים, יש מי שיטען כי שטיחים מהווים טרנד בעיצוב הבית,אך ברור לכולם כי השטיחים יישארו עוד שנים ארוכות וימשיכו להיות אביזרים חשובים בבית גם לאחר היעלמותם של אביזרים אחרים.

כבר משחר ההיסטוריה

מזה שטיחים הם אביזרים שמעניקים יופי לבתים והופכים את השהייה בבית לנעימה יותר. פעולת האריגה המשמשת לייצור שטיחים היא פעולה שהשתמשו בה 500 שנה לפני הספירה כאשר החלו לארוג שטיחים. לפי עדויות של ארכאולוגים, נמצא כי השטיחים יוצרו כמה מאות שנים לפני הספירה. ארכאולוגים מצאו את השטיחים בסיביר הקפואה, מה שמוכיח כי שטיחים היו כאן מאז ומעולם.

החומר הנפוץ לאריגת שטיחים

בעבר החומר הפופולרי ביותר שהשתמשו בו לאריגת שטיחים היה שיער כבשים ולאחר מכן החלו להשתמש בכותנה וצמר. בעבר שטיחים שימשו בעיקר לחימום הרצפה הקפואה, אך ככל שעבר הזמן אנשים החלו להבין כי מדובר גם בפריט התורם למראה יפה בבית. בהתחלה ייצרו שטיחים בעבודת יד, כאשר עשו שימוש בדוגמאות שונות בהתאם לאזור הגאוגרפי למשל, פרס. היות ולא היו טכניקות צביעה שונות, הצבעים של השטיחים היו טבעיים ועשויים מפירות,ירקות אך בעיקר מחרקים. ככל שעבר הזמן נוספו חומרי גלם מהם היה ניתן לארוג את השטיחים למשל צמר, משי וכותנה.

הצמר נחשב לחומר הפופולרי ביותר, כאשר איכותו נקבעת לפי בעל החיים ממנו גוזזים את השיער המשמש לאריגת השטיחים. הכותנה למשל, שימשה כאלמנט עיצובי למילוי שטחים לבנים, אך מביניהם המשי נחשב ליוקרתי ביותר,בשל יופיו המיוחד. על מנת לקבל תוצאה טובה, יש להביא בחשבון את כיווני האריגה, שכן הם משפיעים על מראה השטיח. לפני זווית הקשרים ניתן לראות את הדוגמה המתקבלת.

מה ניתן למצוא היום?

שטיחים אינם רק מהווים מגן מפני הקור, אלא גם משרים רוגע, שלווה והופכים כל בית למשודרג. שטיחים משתלבים באופן נפלא במקומות רבים החל ממשרדים ועד לבתים פרטיים, והופכים את חלל הסלון למעניין או רגוע יותר בהתאם לצורך. כיום ניתן להתרשם ממגוון שטיחים החל משטיחים מסורתיים ועד לשטיחים מודרניים.

ככל שעבר הזמן, תהליך ייצור שטיחים השתכלל וכיום ניתן למצוא שטיחים באריגת מכונה במקום בעבודת יד. שטיחים באריגת מכונה נחשבים לקלים יותר ובעלי סיבים רבים. המראה היפה שלהם מאפשר להם להשתלב במקומות רבים ולהתאים לסגנונות ריהוט שונים. החוטים מהם עשויים השטיחים אינם רגישים לחומרים מזיקים, וכך קל יותר לנקותם. במידה ומצטבר לכלוך, ניתן לשאוב בשואב אבק.

בשל יופיים, שטיחים נחשבים לאביזרים פופולריים במיוחד במקומות רבים, והביקוש לשטיחים רק הולך וגובר ככל שעובר הזמן. רבים כבר הבינו את הפוטנציאל הגלום בשטיחים שהופכים את החללים בבת לססגוניים.

אשר שטיחים - ניקוי ותיקון שטיחים, ספות וריפודים