שלבים בניקוי ספות - אשר ניקוי שטיחים

שלבים בניקוי ספות

אשר ניקוי שטיחים משנת 1945
שירותי ניקוי ותיקון 24 שעות ביממה

ניקוי ספות הוא דרך מצוינת לחדש אותן ואת המראה שלהן, עד כדי כך שהן יכולות להיראות חדשות כאילו זה עתה יצאו מחנות המשווק. כאשר הספות מנוקות על ידי חומרים המיועדים לניקוי ספות ומותאמים לחומרי הגלם שמהם עשויות הספות עשויה להתקבל תוצאה מצוינת ואפילו מרשימה מאד של ספות נקיות, ללא כתמים אשר נראות גם מאווררות והמראה שלהן לא נופל מהמראה של ספות חדשות לגמרי. זו הסיבה שמדי פעם כדאי להשקיע בניקוי יסודי ועמוק.

ניקוי כזה יש בו גם כדי להאריך את חיי הספות. כדי להשיג ניקוי ספות יעיל וטוב בעל השפעה נראית לעין שתחזיק מעמד לפרק זמן ארוך כדי להקפיד על כמה כללי יסוד שעשויים לסייע בתהליך הניקוי. ראשית, חשוב מאד לדעת ממה עשויות הספות – כולל כל החלקים שמהם הן מורכבות – הכריות, הריפוד, המילוי והשלדה (הבסיס) כדי לדעת באילו חומרים מותר להשתמש בעת הניקוי, כאלה שלא יגרמו לנזק לספות. השלב הראשוני הוא סילוק שאריות לכלוך ואבק, הורדת הכריות והפרדת החלקים.

כיצד מתבצע ניקוי הספות הלכה למעשה?

כעת ניתן לגשת אל מלאכת הניקוי. ישנן כמה דרכים לעשות זאת – האחת באמצעות מים וסבון כביסה ייעודי, דרך נוספת היא באמצעות חומרי ניקוי המיועדים לניקוי ספות בכלל וחומרי הגלם הספציפיים בפרט. כדי להבריש ולתת תשומת לב יתרה למקומות מסוימים אשר בהם ישנם כתמים או לכלוכים נראים לעין ולבדוק אולי כדאי לחזור על פעולת הניקוי יותר מפעם אחת על מנת לוודא שהכתמים נעלמים והריפוד חוזר לקדמותו.

לעיתים יש צורך גם בהתזה או פיזור של חומר הניקוי וגם בשטיפתו במים לאחר המתנה של פרק זמן מסוים. יחד עם זאת ישנם חומרי ניקוי שלא צריך לשטוף או להרחיק אותם אלא הם נעלמים לבד תוך מספר דקות וגם מעלימים את הלכלוכים והכתמים שהיו על הספה קודם לכן. כיום קל מאד לבצע ניקוי ספות, גם ניקוי יסודי עמוק. ברוב המקרים אין צורך בפעולת תחזוקה שוטפת ואת הניקוי היסודי לבצע פעם בכמה חודשים בלבד.

ניקוי ספות בד / עור